Top
Стотина луѓе спасија слонче од неволја

Стотина луѓе спасија слонче од неволја

Викендов се случи несекојдневен настан во Индија. Имено, во релативно плитка ископина која се наоѓала во близина на една од најпрометните пруги паднало младо слонче кое го забележал машиновозачот и веднаш застанал. Речиси сите патници се ангажирале да го спасат слончето. По едночасовен обид, слончето било иавлечено од дупката.

Slonce-Indija-iLike-mk-002

Slonce-Indija-iLike-mk-003

Slonce-Indija-iLike-mk-004

Slonce-Indija-iLike-mk-005
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>