Top

Најголемиот базен на светот

Погледнете неколку фотографии од најголемиот базен на светот лоциран во Сан Алфонсо Дел Мар, Чиле. Долг е околу 1000 метри, се протега на површина од 20 хектари, а во него има 66.000.000 галони вода. За изградба на овој гигантски базен се потрошени 2 милијарди евра, а 4 милиони евра се трошат за негово годишно одржување.
23 Коментари

Напиши одговор на denis panovski Откажи одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>