Top
zavodnicka

Најголемата заводничка во Зодијакот

Најдобро би се опишала со зборовите забавна, друштвена, магична и провокативна. Таа сака да запознава нови луѓе, воопшто не е вообразена и нема многу интерес за долги љубовни врски.

Жената родена во знакот Близнаци е непредвидлива и својата друштвена и љубовна маска многу брзо може да ја замени со дистанцирање и ароганција. За да биде заинтересирана, од потенцијалниот партнер бара ментална компатибилност. Оваа дама не дозволува да си игра со нејзиното тело некој кој не е способен да ја предизивика интелектуално.
Таа е подготвена да го употреби целото женско оружје, а својот шарм и привлечност за да го добие тоа што го сака. Оваа жена лесно се заљубува и затоа тежнее кон тоа да има повеќе од еден љубовник со исто време.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>