Top
dobar-soprug

Како да бидете добар сопруг?

Ако сакате да имате среќна и задоволна сопруга, добро би било да се придржувате до одредени правила во бракот.

• Ако денес не и се погодило јадењето, немојте веднаш да критикувате, тоа ќе ја разочара на почетокот на брачниот живот.

• На жената и се потребни комплименти. Пофалете ја нејзината нова фризура и облека!

• Пред друштво однесувајте се убаво со неа. Никогаш не ја критикувајте пред други луѓе.

• Не е крај на светот ако треба да запомните 5-6 датуми!

• Не и префрлајте ако секој месец сака да оди на фризер, депилација, надградба на нокти. Тоа го прави за вас да ви биде убава.

• Ако ве замоли да ја избричите брадата, направете го тоа. Таа го депилира цело тело!

Момците кои ги прочитаа овие правила сигурно веднаш се нафрлија со критики, жените ќе се согласат дека ова е само дел од она што тие го сакаат и заслужуваат.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>