Top
portokal

Како наједноставно да излупите портокал?

Секој од нас сака портокал, но лупењето и прскањето сок е она што нѐ тера да го избегнуваме овој плод. Ако и вие имате проблем со лупењето портокал, знајте дека тоа можете да го направите на многу едноставен начин, за кој ви треба само нож и лажичка и  погледнете како.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>