Top
minipresso-iLike-mk-F

„Minipresso“ – Мобилен апарат за приготвување вкусно еспресо

Minipresso“ е фантастичен изум за љубителите на еспресо. Апаратот е мал и можете да го носите со себе каде и да одите. Производителот „Wacaco“ гарантира дека овој апарат ќе направи еднакво вкусно и квалитетно кафе како и големите скапи апарати за еспресо. Приготвувањето на кафе е мошне едноставно – наполнете ја капсулата со кафе и додадете топла вода во резервоарот.

„Minipresso“ е достапен во две бои – темно сива и светло сива. Официјалната продажба на овој симпатичен апарат е закажана за 1-ви јануари 2015 година, а неговата цена ќе изнесува 49 американски долари. Но дотогаш, „Wacaco“ ви нуди можност апаратот да го купите по специјална цена од 39 американски долари.

minipresso-iLike-mk-002

minipresso-iLike-mk-003

minipresso-iLike-mk-004

minipresso-iLike-mk-005

Погледнете куса видео-презентација на „Minipresso“.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>