Top
debora_kohan

Жена болна од рак на дојка со танц заминува на операција

Видеото во кое храбрата Дебора Кохан танцува пред хирушката интервенција стана вистински светски хит и предизвика безброј охрабрувачки и позитивни коментари. Дебора, мајка на две малолетни деца, својот страв го победи танцувајќи на темата „Get Me Bodied“ од Бијонсе заедно со целиот медицински персонал од болницата во Сан Франциско, и тоа само на неколку минути пред да замине на операција за отстранување на двете гради.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>