Top
Релаксирачко копење на бебиња близначиња

Релаксирачко капење на бебиња близначиња

Соња Рошел е мајка на четири деца и баба на пет внуци. 51-годишната Соња веќе 34 години работи како бабица и им помага на младите родилки. Таа, врз база на своето долгогодишно искуство, развила специјална техника на капење на бебиња со која тие се чувствуваат како да се во утробата на својата мајка. Капењето трае 10 минути, а во позадина се слушаат пријатни звуци кои опуштаат.

Не пропуштајте да го погледнете и нејзиното претходно видео.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>