Top
Kruznica-so-slobodna-raka-iLike-mk

Трик со кој ќе нацртате совршена кружница со слободна рака

Сигурно досега сте имале ситуации во кои сте требале да нацртате кружница, но не сте имале шестар при рака.

Со овој трик ќе успеете да нацртате совршено добра кружница со слободна рака.

Погледнете како!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>