Top
Madonna-Living-For-Love-iLike-mk

Мадона се враќа на музичката сцена со „Living For Love“

Мадона го објави видеото за  песната „Living For Love“, која е прва тема од нејзиниот најнов студиски проект насловен „Rebel Hearts“.

„Living For Love“ веднаш направи вистински бум на топ листите во светот, а според многумина, 55-годишната пејачка ја потврди својата титула „кралица на поп-музиката“.

Инаку, контраверзната артистка повторно направи храбар чекор по однос на промоцијата на ова видео, па така истото беше промовирано на мрежата „Снеп“, а после 24 часа се самоунипти т.е. избриша од нивните сервери.

Злобните јазици велат дека видеото потсетува на „Take A Bow“ од 1994 година.
Проценете самите.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>