Top
Kalugjerka-Like-a-virgin-iLike-mk

Калуѓерката Кристина Скучиа дебитира со евергринот „Like A Virgin“ на Мадона

Победничката на италијанското шоу „The Voice“, калуѓерката Кристина Скучиа ја сними својата прва песна. Всушнот, се работи за препев на големиот хит „Like A Virgin“ од Мадона.

Видеото записот е црно-бел, а материјалите се снимени во прекрасната Венеција.

26-годишната калуѓерка не крие дека нејзината изведба на „Like A Virgin“ би сакала да ја чуе Мадона. Таа вели:

Сакам да го видам  изразот  на нејзинот лице кога ќе ја слушне верзијата на песната, а особено кога ќе ѝ кажат дека е отпеана од калуѓерка.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>