Top
Madonna-Ghosttown-iLike-mk

Мадона објави спот за „Ghosttown“

Мадона објави видео запис за вториот сингл насловен како „Ghosttown“, кој доаѓа од нејзиниот најнов студиски проект, „Rebel Heart“.

56-годишната пејачка осамена талка низ разрушен град по апокалипса, пред да се сретне со Теренс Хауард.

Видео е режирано од Јунас Окерлунд.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>