Top
Највпечатливите модни додатоци на Миланската модна недела

Највпечатливите модни додатоци на Миланската модна недела

Неодамна во Милано беше одржана модната недела на која големите дизајнерски куќи и познати креатори ги претставија своите колекции наменети за сезона есен-зима 2014/15. Меѓу другото, атрактивните манекенки кои дефилираа на пистите промовираа впечатливи модни детали, како: гламурозни ланчиња, прекрасни чанти и рачно изработени прстени. Издвојуваме дел од нив.

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-002

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-003

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-004

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-005

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-006

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-007

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-008

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-009

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-010

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-011

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-012

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-013

modni-dodatoci-esen-zima-2014-15-ilike-mk-014
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>