Top
Zhenski_stil_bez_ogled_na_godinite_iLike_mk

8 совети за добар стил без оглед на годините

Без разлика дали имате 18 или 78 години, некои стилски совети се универзални и вредат за сите жени. Во продолжение ги издвојуваме најважните.

1.Пронајдете парфем кој совршено ви одговара. Луѓето ќе Ве запомнат по тоа како мирисате.

2.Чанти и ремени. И наједноставен ремен или чанта можат да направат чудо за вашиот изглед, а нема да ве чинат цело богатство.

3. Грижете се за стапалата и носете удобни чевли, но за вечерни излегувања ќе мора малку да се помачите. Тогаш модата доаѓа пред удобноста.

4. Правилното, исправено одење е многу важно за жените со стил

5. Не ви требаат скапи креми за лице, но потребно е да се грижите за себе. Чистењето и хидртатацоија на кожата мораат да бидат ваша дневна рутина.

6. Бидете единствени и уникатни. Ако сите носат нешто, тогаш тоа не е за вас

7. Бидете доволно паметни да го научите она што не го знаете и не се срамете да побарате совет.

8. Бидете срекни и насмеани и уживајте во секој момент, секоја прилика е прилика за да бидете убаво облечени
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *