Top
A01

Префинета колекција на венчаници од македонскиот дизајнер Прокопие

Префинети, романтични и нежни – со овие зборови би ги опишале венчалните фустани на македонскиот дизајнер Прокопие. Неговата дебитантска колекција носи уникатни и модерни венчаници со рачно изработени впечатливи детаљи, збогатени со многу кристали, монистра и бисери.

Погледнете повеќе на неговиот Инстаграм профил.

View this post on Instagram

A post shared by Prokopie (@prokopie.kaev)

View this post on Instagram

A post shared by Prokopie (@prokopie.kaev)

View this post on Instagram

A post shared by Prokopie (@prokopie.kaev)

View this post on Instagram

A post shared by Prokopie (@prokopie.kaev)

View this post on Instagram

A post shared by Prokopie (@prokopie.kaev)

View this post on Instagram

A post shared by Prokopie (@prokopie.kaev)

View this post on Instagram

A post shared by Prokopie (@prokopie.kaev)

View this post on Instagram

A post shared by Prokopie (@prokopie.kaev)

View this post on Instagram

A post shared by Prokopie (@prokopie.kaev)
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>