Top
starbucks-soozee-iLike-mk-F

Зошто во „Starbucks“ секојпат ви го грешат името?

Сигурно сте забележале дека секогаш кога купувате кафе или сок во „Starbucks“ ви го грешат името. Дали можеби сте размислиле што стои зад ваквите „ненамерни“ грешки на вработените во познатиот бренд кафетерии?

Нема ништо да ви прераскажуваме, само ќе ве поканиме да го погледнете видеото во продолжение.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>