Top
Harrods-iLike-mk

Започна празничната магија за „Harrods“

Неполни два месеци, нè делат од најлудата ноќ во годината и Божиќ. Традиционално, реномираната стоковна куќа „Harrods“ ги претстави своите клипови со празнична тематика.

Овојпат, главната улога ја има малото бело глувче Питер кое вредно му помага на Дедо Мраз. Питер предизвика низа симпатични реакции кај луѓето кои ги погледнаа новогодишните видеа на лондонската куќа, а особено кај малите дечиња.

„Harrods“ ве советува како да го накитите новогодишното дрвце.

Несомнено, овие анимации се одличен маркентингшки потег на „Harrods“.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>