Top
Божиќна песна изведена од 4 момци на едно пијано

Божиќна песна изведена од 4 момци на едно пијано

The Piano Guys“ е група составена од четири талентирани момчиња кои прават интересни преработки на големи светски хитови, а притоа користат само едно пијано. Во пресрет на претстојните празници, не изненадуваат со преработка на божиќниот хит „Angels We Have Heard on High“.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>