Top
Snow-art-Banff-iLike-mk

Вистинка уметност врз снежните наноси во Банф

Британскиот уметник Симон Бек направил вистински ремек-дела врз насобраниот снег во карпестите делови на Националниот парк Банф, Канада.

Снежниот арт е вистинска атракција за посетителите, а според прогнозите би требало да остане уште најмалку една седмица, сè до топење на снегот.

Погледнете неколку фотографии кои ги направи екипата на Симон.

Snow-Art-by-Simon-Beck1

Snow-Art-by-Simon-Beck2

Snow-Art-by-Simon-Beck3
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>