Top
Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-F

Импресивен тепих изработен од цветови во Брисел

Секоја втора година на главниот плоштад во Брисел се случува инсталирање на тепих од свежи цветови во чест на турските имигранти. Овој тепих е изработен од бегонии, а дезенот и боите се инспирирани од традиционалните турски теписи. Оваа убава традиција ја започнал градинарот Е. Стаутеманс пред околу 55 години.

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-002

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-003

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-004

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-005

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-006

Brussels-Flower-Carpet-iLike-mk-007
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>