Top
Patrick-Kramer-iLike-mk-F

Хиперреалистичките дела на Патрик Крамер за кои нема да верувате дека се цртани

Патрик Крамер е Американски уметник чии дела станаа популарни благодарение на многуте арт-блогови кои ги објавија цртежите. Неговата уметност воодушеви илјадници луѓе ширум светот. Хиперреалистичките цртежи на талентираниот уметник тешко дека ќе успеете да ги разликувате од класичните фотографии.

Критичарите велат дека Патрик поставил едно ново ниво во хиперреализмот со цртежите кои буквално одземаат здив.

blossom5

3glasses

1400-copy

8173-copy

anna

blossom4

boat

civic

img_0090

img_2065

img_9955

img_9956

img_9957

img_9958

img_9976

img_12379highres

leaf

librarycolor

librarysepia

matt2-copy

pool

rose

studio-b




Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>