Top
The-Dogs-Photo-Booth-iLike-mk

Пресладок фото-колаж од различни кучиња

Фотографот Гујневере Шустер во неговото фото-студио изработил одлични портрети од десетина кутриња. Всушност, оваа тематска фотосесија е по барање на Здружението за општествени права на Јута, а целта е да се ескалира проблемот со заштитата и грижата околу кучињата скитници.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>