Top
New-York-Alex-Teuscher-iLike-mk-F

Њујорк низ објективот на фотографот Алекс Теушер

Њујорк е непресушна инспирација за милиони фотографи и љубители на убавата фотографија ширум светот. Овојпат, ви претставуваме преубави црно-бели фотографии кои се дело на Алекс Теушер. Алекс во неговите фотографии го прикажува секојдневието на Њујорк, ставајќи акцент на преубавата архитектура. Фотографиите ги направил во април 2013 година.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>