Top
Peter-Turnley-iLike-mk-F

Црно-бели љубовни фотографии снимени во Париз

Фотографот Peter Turnley во неговата книга „French Kiss – A Love Letter to Paris“ објави преубави црно-бели фотографии снимени во најљубовниот град на светот, Париз. Тој поминал многу години низ улиците, сокачињата и баровите во овој град за да реализира убави и спонтани фотографии.

Фотографиите во продолжение се стари 40-тина години.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *