Top
vljubeni-vo-Pariz-iLike-mk

„Вљубени во Париз“ – Кусо видео за градот на светлината

Париз е најпосетуваната туристичка дестинација во светски рамки за 2013 година. Градот на љубовта и светлината во текот на минатата година го посетиле 86 милиони луѓе. А, веројатно со истата титула ќе се закити и оваа календарска година.

Токму поради ова, онлајн медиумите секојдневно се погати за неколку нови видеа и илјадници фотографии за градот.

Ова видео нѝ доаѓа од креативниот тим на „AmnesiArt“. Погледнете го нивното 5-минутно видео, со исклучителен квалитет, во се претставени најубавите места на француската метропола.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>