Top
Bradley-iLike-mk-F

Магнетен часовник за слепи лица

EONE“ реализираше специјална линија на рачни часовници со магнетен механизам наменети за слепи лица. Линијата е наречена „The Bradley Timepiece“ во чест на американскиот пливач Бредли кој се закити со злато на Параолимписките игри во Лондон, во 2012 година. Часовниците имаат унисекс дизајн, а се достапни во 4 бои. Нивната цена изнесува 195 американски долари.

Bradley-iLike-mk-002

Bradley-iLike-mk-003

Bradley-iLike-mk-004
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *