Top
Најубавите Новогодишни елки ширум светот

Најубавите Новогодишни елки ширум светот

Уште 15-тина дена нè од најлудата ноќ во годината. Светот веќе наголемо се подготвува за Нова Година и Божиќ. Излозите на продавниците се накитени, во трговските центри се поставени илјадници сијалички, на плоштадите издигнати импресивни елки. Па во овој контекст одбравме неколку Новогодишни елки кои ќе ве остават без здив.

„Белата Куќа“ - Вашингтон

„Белата Куќа“ – Вашингтон

„Capitol Hill“ - Вашингтон

„Capitol Hill“ – Вашингтон

„Galeries Lafayette“ - Париз

„Galeries Lafayette“ – Париз

„Hotel Claridge's“ - Лондон

„Hotel Claridge’s“ – Лондон

„Metropolitan Museum“ - Њујорк

„Metropolitan Museum“ – Њујорк

„Rockefeller Centre“ - Њујорк

„Rockefeller Centre“ – Њујорк

„Victoria & Albert Museum“ - Лондон

„Victoria & Albert Museum“ – Лондон
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>