Top
Ultra-Minimalist-Bicycle-by-Mazda-iLike-mk-F

„Mazda“ претстави футуристички велосипед

На неделата на дизајн во Милано беше претставен необичен велосипед со моќен и футуристики дизајн. Негов производител е „Mazda“. Рамот на велосипедот е изработен од висококвалитетен челик, седиштето од кожа, а гумите се обложени со јаглердни влакна. Станува збор за велосипед наменет за возење во градски средини и има само една брзина.

Ultra-Minimalist-Bicycle-by-Mazda_1

Ultra-Minimalist-Bicycle-by-Mazda_2

Ultra-Minimalist-Bicycle-by-Mazda_3

Ultra-Minimalist-Bicycle-by-Mazda_4
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>