Top
Берлин е подготвен за дочекот на најлудата ноќ во годината

Берлин е подготвен за дочекот на најлудата ноќ во годината

Новогодишната еуфорија наголемо се чувствува, во големите трговски центри се прават масовни пазарења, а плоштадите ширум светот блескаат со илјадници сијалички. Главниот град на Германија, Берлин, е подготвен за пречекот на најлудата ноќ во годината. На плоштадот е поставена светлечка купола со дијаметар од 7,5 метри, неколку коцки и околу 50 новогодишно накитени дрвца.

Berlin-NG-iLike-mk-002

Berlin-NG-iLike-mk-003

Berlin-NG-iLike-mk-004

Berlin-NG-iLike-mk-005

Berlin-NG-iLike-mk-006

Berlin-NG-iLike-mk-007

Berlin-NG-iLike-mk-008


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>