Top
Oak-House-iLike-mk-F

Идилична куќа во Беверли Хилс изработена од дабово дрво

Оваа преубава куќа се наоѓа во периферниот дел на Беверли Хилс, Калифорнија. Нејзината вкупна површина изнесува 232,5 метри квадратни, а дабовото дрво е најзастапениот материјал во конструкцијата на објектот.

Главна карактеристика на собата за дневен престој се големите стаклени површини кои овозможуваат исклучително убав поглед кон околината. А, исто така, убавата бела гарнитура, темното пијано и внимателно одбраната расвета му даваат дополнителен шарм на просторот.

Куќата има мал двор, но совршено хортикултурно решен со помош на декоративна трева во златни тонови.

Oak-House-iLike-mk-002

Oak-House-iLike-mk-003

Oak-House-iLike-mk-004

Oak-House-iLike-mk-005

Oak-House-iLike-mk-006

Oak-House-iLike-mk-007

Oak-House-iLike-mk-008

Oak-House-iLike-mk-009

Oak-House-iLike-mk-010

Oak-House-iLike-mk-011

Oak-House-iLike-mk-012

Oak-House-iLike-mk-013
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>