Top
Хотел од вулкански камења во Санторини

Хотел од вулкански камења во Санторини

Главна карактеристика на убавиот грчки остров Санторини е светлата архитектура. Токму таков е и релативно новиот хотел „Perivolas Oia“ кој е изграден во комбинација со вулкански камења. Хотелот располага со 20 соби, а секоја од нив има неверојатно убав поглед кон морското синило. Во собите има парчиња мебел изработени од висококвалитетно дрво и декорации во впечатливи бои кои внесуваат дополнителна свежина и динамика. Главна атракција се внатрешните мини-базени со термална вода.

Хотел од вулкански камења во Санторини

Хотел од вулкански камења во Санторини

Хотел од вулкански камења во Санторини

Хотел од вулкански камења во Санторини

Хотел од вулкански камења во Санторини

Хотел од вулкански камења во Санторини

Хотел од вулкански камења во Санторини
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>