Top
Taan

Здрави бомбици кои даваат енергија

Сигурно и вие сте слушнале дека  најубавите работи се оние наједноставните. Ќе ви дадат енергија во текот на целиот ден со изедени две бомбици. Здрави, превкусни и лесни за подготовка.

Потребни состојки:

300g мед
300g таан
Сусам

Подготовка:
Добро измешајте ги овие две состојки. Од тврдата смеса направете топчиња кои ќе ги извалкате во сусам. Ставете ги во фрижидер да се стврднат. Конзумирајте по две топчиња на ден. Ќе почуствувате како енергијата ви е зголемена а расположението позитивно.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>