Top
kefir-cimet

Замена на вечерата која носи слабеење

Ако сакате да изгубите килограми, мора сериозно да се посветите на тоа. Едноставно внимателно избирајте што јадете и движете се многу. Многу е важно да не го користите ова повеќе од 7 дена.

Потребно е: 1 чаша кефир, 1 јаболко, 1 лажица цимет.

Подготовка: Изрендајте го јаболкото, додадете чаша кефир и 1 лажичка цимет. Јадете го ова навечер наместо вечера.

После неколку дена ќе забележите дека половината ви е потенка, а стомакот ви е порамен. Оваа каша е одличен пробиотик, совршено ги елиминира токсините од телото. Сепак, за да изгубите тежина во овие 10 дена, треба да јадете здраво: исфрлете слатки, тесто и грицки!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>