Top
Kusa-dieta-iLike-mk

Тридневна диета со која ќе намалите 2-3 килограми

Со оваа диета за три дена може да намалите од 2 до 3 килограми. Лошата страна на оваа диета е што може да се јави јо-јо ефект, односно по престанувањето на диетата можете многу брзо да го вратите вишокот на килограми. Губењето на килограмите кај оваа диета е резултат на значајното намалување на калориите, а она што се губи е помал дел маснотија, а поголем дел е задржана вода.

ДЕН I

Појадок:
– Црно кафе или чај
– 1/2 грејпфрут
– 1 парче тост леб
– 1 супена лажица путер од кикиритки

Ручек:
– 1/2 шолја туна
– 1 парче тост леб, кафе или чај (малку засладено)

Вечера:
– 100g варено, не многу масно месо
– 1 шолја варена боранија
– 1 шолја морков
– 1 шолја сладолед или крем од ванила
– 1 јаболка средна големина

ДЕН II

Појадок:
– Црно кафе или чај (малку засладено)
– 1 варено јајце
– 1 парче тост леб
– 1 банана

Ручек:
– 1 шолја немасно сирење
– 1 кришка тост леб, кафе или чај (малку засладено) или вода

Вечера:
– 2 виршли
– 1/2 шолја моркови
– 1 шолја крем од ванила

ДЕН III

Појадок:
– Црно кафе или чај (малку засладено)
– 50g сирење
– 1 кришка тост леб
– 1 јаболко

Ручек:
– 1 тврдо варено јајце
– 1 кришка тост леб, кафе или чај (малку засладено)

Вечера:
– 1 шолја туна
– 1 шолја морков
– 1 шолја карфиол
– 1 шолја сезонско овошје
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>