Top
60735847

Сок кој ги победува алергиите

Во последно време алергиите станаа сè почеста појава. Станува збор за реакција на организмот кај луѓе кои имаат лош имунолошки систем и оштетена слузница во респираторниот и дигестивниот тракт. Често ни предизвикуваат главоболки, но треба да знаеме дека и сами можеме да си помогнеме во борбата со истите. Токму овој сок ќе му овозможи на телото заштита.

Потребни состојки:
– 1 морков
– 2 портокали
– ½ краставица
– 5-10 листови нане
– малку ѓумбир

Сите состојки се ставаат во соковник, а добиениот сок се чува во ладилник и се пие на празен стомак.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>