Top
caj-od-magdonos

Рецепт за исфрлање на вишокот вода од организмот

Многумина од нас имаат проблеми со вишок вода во телото, дури и без да го знаат тоа. Овој чај се покажал како најефикасен во елиминирањето на вишокот на вода и кај луѓето кои имале болки во бубрезите.

Потребни состојки:
– 1 литар вода
– 4 лажици магдонос

Ставете ја водата во тенџере на шпорет. Кога водата ќе почне да врие, додадете 4 супени лажици сецкан магдонос. Нека се вари 5 минути. Потоа извадете го магдоносот и чајот ставете го во стаклено шише. Чајот треба да се пие без шеќер.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>