Top
Luk-Limon-i-Med-iLike-mk

Лук и лимон за имунитет

Овој рецепт e запишан пред 2000 години, а истиот има моќ да лечи холестерол, дијабетес, ја прочистува крвта и го зајакнува имунитетот. Освен тоа, спречува појава на тумори, значително го подобрува видот и го подмладува организмот.

Она што треба да направите е ситно да исецкате 300g лук и да го помешате со 1kg лимони, кои претходно ќе ги измелете. Добиената смеса ставете ја во сад на оган и прелијте ја со 1,5l вода. Oставете да се вари на тивок оган околу 15 минути, а потоа садот тргнете го од оган и оставете да се олади. Добиената смеса ставете ја во стаклена тегла обложена со алуминиумска фолија.

Консумирајте по една супена лажица од лекот секое утро на празен стомак, во времетраење од 25 дена. Потоа направете пауза од 10 дена, па повторете ја постапката.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>