Top
kokosovo_maslo

Зошто да користите кокосово масло?

Доколку се одлучите за замена на маслата кои моментално ги користите со кокосово масло, тоа е многу добра одлука. Бенефитите од кокосовото масло се неверојатни.

• Се користи при готвење бидејќи е помалку калорично.

• Помага при настинки со употреба во масирање на градите.

• Ги обновува оштетените врвови на косата.

• Ја обновува испуканата кожа на дланките.

• Ја ослободува болката со масирање.

• Ги хидрира вашите усни.

• Мастите и масните киселини во кокосовото масло ја потхрануваат косата од самиот корен.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *