Top
limon-gjumbir

Природен лек против маснотии

Редовното консумирање на овој природен лек ќе го зајакне организмот, ќе ги исчисти запушените вени и коронарните артерии. Лекарите советуваат дека е потребно да се отстрануваат насобраните масти и токсини од организмот барем неколку пати годишно, со цел да се заштити организмот од вируси и бактерии. Кога имаме силен имунолошки систем, не мора да се грижиме за можни болести.

Редовното консумирање на овој природен лек ќе го зајакне организмот, ќе ги исчисти запушените вени и коронарните артерии.

Состојки:
4 литри вода
8 чешниња лук
8 лимони
корен од ѓумбир

Подготовка:
Излупете го лукот, лимонот и коренот од ѓумбир, исечете ги на тенки ленти и ставете во блендер. Смесата се става во тенџере, се додава вода и се вари. Кога ќе зоврие, тргнете го од оган и оставете да се излади за да може лекот да се филтрира. Овој лек се зема три пати на ден, по една чаша пред оброк.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *