Top
luk

Пијалок против хроничен умор

Со задржувањето на токсините во крвта доаѓа до хроничен умор, патиме од подуеност и имаме проблеми со циркулацијата. За да не ви се задржат токсините во крвта, треба повремено да направите чистење на крвта.
Овие тегоби можат да се отстранат со помош на едноставен напиток кој ја чисти крвта, вклучувајќи ги и вишокот маснотии и солот од организмот и го забрзува метаболизмот. Се што е потребно е лук и црвено вино.

Состојки:
– 12 чешниња лук
– 1/2l црвено вино

Подготовка:
Чешнињата лук ќе ги исчистите, исечете ги на четвртини и ставете ги во стаклено шише. Додадете половина литар вино, затворете го добро и чувајте го на сончево, светло место околу 14 дена. Секој ден по неколку пати протресете го, за да се измешаат состојките. После 2 седмици исцедете ја содржината од шишето и повторно вратете ја во истото шише кое претходно сте го измиле.
Земајте по 1 кафена лажица три пати дневно и пијте го еден месец. Ова е силен напиток за чистење и зајакнување на крвта и затоа применувајте го во растојание од 6 месеци помеѓу 2 третмани.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>