Top
He knows how to make me smile

Нешта кои сексот ќе ги излечи подобро од таблета

Сигурно веќе знаете дека сексот има позитивно влијание врз нас. Стручњаците се сложуваат и тврдат дека водењето љубов има бројни здравствени благодети.

Главоболка
Сексот ја ублажува главоболката. Секогаш кога водите љубов крвните жили се ослободуваат од напнатост.

Затнат нос
Сексот е природен антихистаминик. Тој помага во борба против астмата и пролетните алергии.

Коса и очи
Сексот е вистински третман за убавината. На косата ѝ дава мекост, а на очите сјај.

Мускули
Преку ова убаво задоволство можете да ги изгубите калориите кои сте ги внеле во текот на денот.

Депресија
Одличен лек против депресија, го опушта ендорфинот, а тоа доведува до еуфорија.

Смирува
Ги смирува нервите и мускулите и во секој случај е подобра опција од таблета за смирување.

Феромони
Колку повеќе секс толку подобро, затоа што активното тело отпушта повеќе феромони. Овој природен мирис на жлездите од нашето тело е неприметлив за носот, но многу е инспиративен за жените.

Заби
Бакнувањето предизвикува чисти заби и ја намалува количината на киселина која предизвикува кариес и спречува орални проблеми.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>