Top
5-kilogrami-pomalku-za-1-mesec-iLike-mk

Минус 5 килограми за само еден месец

Појадокот е најважнот оброк во текот на денот, кој ја подобрува работата на метаболизмот и помага во губење на масните наслаги. Ако го консумирате следниов појадок, сигурно ќе намалите најмалку 5kg за еден месец.

Состојки:
– 300ml кефир (или јогурт со мала масленост)
– 2 супени лажици овесни снегулки
– 1 мала лажичка мелено ленено семе
– 1 мала лажичка какао
– 7 суви сливи

Подготовка:
Појадокот се подготвува навечер, за да го консумрате следното утро. Сувите сливи треба да ги прелиете со 100ml топла вода и да ги оставите да отстојат 10-15 минути. Сите состојки заедно се мешаат во блендер. Смесата се остава да отстои во фрижидер. Секое утро консумирајте го овој појадок и за месец ќе бидете воодушевени од резултатот.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *