Top
kakao

Какао кое го регулира притисокот и го подобрува помнењето

Aко сакате да го намалите крвниот притисок и да го подобрите помнењето, дефинитивно треба да го пробате ова домашно какао за чија подготовка се потребни само 4 состојки.

Потребни состојки:
1 чаша бадемово млеко
1 кафена лажичка какао во прав
2 кафени лажички рендано темно чоколадо
мед

Подготовка:
Најпрво стоплете го млекото, но внимавајте да зоврие. Потоа во него ставете го медот да се стопи, па какаото. Ставете го и темното чоколади и оставете да зоврие.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *