Top
cigari

Исчистете ги белите дробови од цигари

Ако сте пушач или пак често се наоѓате во задимена просторија, треба да го пробате овој лек кој ќе ви помогне да ги исчистите белите дробови и да го подобрите своето здравје. Димот од цигарите може да го наруши општото здравје, а особено здравјето на белите дробови.

Потребно состојки:
400g лук, секое чешне исечено на 4 парчиња
парче ѓумбир
2 лажички куркума
400g кафеав шеќер
1l вода

Подготовка:
Водата ставете ја во сад на оган и додадете го шеќерот. Кога ќе почне да врие, додадете ги и изренданиот ѓумбир, лукот и куркумата и варете се додека смесата почне да врие. Тргнете го садот од оган и оставете го да се излади до собна температура. Оваа смеса треба да се чува во фрижидер. Консумирајте по 2 лажици од оваа мешавина секое утро на празен стомак и навечер уште 2, најмалку половина час по последниот оброк.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>