Top
digestiven-sistem

Две состојки за прочистување на цревата

Ако нешто му попречи на варењето на храната, тој процес може да доведе до акумулација на токсини во телото и да предизвика сериозни здравствени проблеми. За да се спречи тоа, експертите препорачуваат здрав режим на исхрана и практикување на детоксикација на целото тело на секои шест месеци. Тоа можете да го постигнете со одличниот микс во продолжение.

Потребни состојки:
• 150g сливи
• 150g урми
• 10 лажици вода

Ставете ја водата во тенџере да зоврие, потоа додадете ги сливите и урмите и мешајте на тивок оган во следните 15 минути. После тоа, тргнете го садот од огнот и оставете го да се излади. Консумирајте секое утро по една лажица на празен желудник. Веднаш ќе се чувствувате полесно и со редовна употреба ќе го исчистите вашиот дигестивен систем за многу кратко време.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>