Top
Zelen-Chaj-iLike-mk

Диета со зелен чај

Ако сакате брзо и лесно да го стопите вишокот килограми, тогаш треба да ја пробате оваа диета со зелен чај со млеко. Оваа диета дава посакувани резултати, а се препорачува на оние кои сакаат да се ослободат од вишокот вода во организмот. Истата се практикува само еден ден и најмногу два пати во еден месец. Со неа, може да изгубите помеѓу половина и два килограми. Ако имате проблем со здравјето, најдобро е да се консултирате со доктор, дали можете да ја практикувате.

За подготовка на чајот се потребни 1.5l млеко со мала масленост и 2 лажички зелен чај. Млекото се вари, а откако малку се излади, се додаваат листовите зелен чај. Поклопете го садот и оставете го да отстои 20-тина минути. Потоа процедете го и на секои два часа пијте по една шолја. Во текот на тој ден можете да пиете само обична вода.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>