Top
jabolko-cimet

Детоксикациска вода која изобилува со енергија

Многу едноставно може да си подготвите детоксикациска вода која е нискокалорична, вкусна, а истовремено богата е со енергија. За истата се потребни:
– 3 јаболка
– 2 стапчиња цимет
– 1l природна вода

Јаболката исечете ги на тенки резанки и ставете ги во голема тегла или шише со широк отвор. Ставете ги стапчињата цимет и турете ја водата. Вака подготвената вода оставете ја да отстои барем еден ден. Во водата можете да додадете и цеден лимон, портокал или мандарина. Истите состојки можете да ги полиете со вода до три пати.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>