Top
glavobolka lek

Брз и ефикасен лек против главоболка

Главоболката може е веројатно најнепријатна болка која ја имаме, а која го отежнува нормалното функционирање. Ако и вие често се соочувате со истата, нместо веднаш да посегнете по апчиња, обидете се да направите природен лек, кој ќе ве ослободи од главоболката, а нема штетно влијание.

Потребни состојки:
– 2 лимони
– филтрирана, но не флаширана вода
– морска сол

Подготовка:
Исцедете го лимонот, додадете вода колку што има сок, додајте малку сол и мраз доколку сакате. Веројатно ова нема да ви биде омилен пијалак, но може многу да ви помогне, бидејќи морската сол содржи доволно количество електролити, минерали со кои го подигнува енергетското ниво, ја отстранува болката, прави рамнотежа во нивото на сератонин во организмот и го зајакнува имунитетот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>