Top
celulit

Ослободете се од целулитот

Многу жени имаат проблем со целулитот на нозете и задникот. Најчесто се откажуваат од негово решавање, особено откако ќе согледаат дека тоа е проблем со кој не можат да се изборат. Денес ви презентираме едноставен и лесен рецепт кој е многу ефикасен.

Следниве состојки помешајте ги и ставете ги во стаклена тегличка.

  • ½ шолја турско кафе
  • 2 лажици кафеав шеќер
  • 2-3 лажици маслиново масло

Добро истријте ги критичните места со оваа смеса после туширање и исплакнете. Потоа нанесете антицелулит крема. За најдобри резултати пилингот користете го секој ден.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>