Top
Maska_za_suva_kozha_iLike_mk

Домашна маска за лице за сува кожа

Доколку имате проблеми со сува и испукана кожа, ви препорачуваме да ја направите оваа домашна маска за лице која ќе ви донесе неверојатни резултати.

За подготовка на маската потребни ви се следниве состојки: една жолчка, лажичка мед, лажичка маслиново масло и витамин Е како додаток. Измешајте ги добро состојките и нанесете ги на лицето кое претходно добро сте го исчистиле. Оставете ја маската да делува 15 минути, а потоа измијте го лицето со млака вода.

Маската се препорачува да ја користите еднаш неделно. Доколку имате премногу сува кожа, наместо една ставете две лажички маслиново масло и користете ја маската два пати неделно за да постигнете подобри резултати.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>